Посли ЄС погодили продовження санкцій проти рф відразу на рік – ЗМІ
Посли держав-членів Європейського Союзу на засіданні у Брюсселі погодили продовження секторальних економічних обмежень проти Російської Федерації на один рік. Це рішення ухвалене на виконання політичної волі лідерів країн Євроради, затвердженої під час саміту вісімнадцятого червня.
Про це повідомляє інформаційне агентство Укрінформ з посиланням на анонімне джерело серед європейських високопосадовців. Співрозмовник зазначив, що під час засідання дипломати погодили запуск письмової процедури для остаточного затвердження цього кроку на рівні Ради ЄС.
Міністри всіх двадцяти семи держав-членів блоку мають завершити голосування у четвер до одинадцятої години ранку за брюссельським часом. У разі повної одностайності нормативний акт набуде чинності одразу після офіційної публікації.
Джерело: Укрінформ.
Нагадаємо, Європейський Союз на саміті в Брюсселі 18 червня ухвалив рішення вперше продовжити санкційні обмеження проти Росії не на стандартні шість місяців, а одразу на річний термін. Таким чином ЄС відходить від попередньої практики регулярного перегляду санкцій кожні пів року.
Очікується, що Рада ЄС офіційно схвалить новий пакет санкцій найближчими тижнями, пише Deutsche Welle.
Європейська комісія планує 16 червня запропонувати відкрити перший кластер переговорів про вступ України та Молдови до Європейського Союзу.