В Іспанії зафіксували підвищення рівня смертності через спеку
Екстремальна спека, яка накрила Іспанію наприкінці червня, могла стати причиною щонайменше 212 смертей лише за чотири дні. .
За оцінками фахівців, 212 смертей, зареєстрованих у період з 21 по 24 червня, можуть бути безпосередньо пов’язані з аномально високими температурами, які трималися в країні протягом кількох днів.
На тлі небезпечної спеки у Франції, Іспанії та низці інших країн Західної й Центральної Європи було оголошено червоний рівень небезпеки.
Статистика свідчить, що у 2025 році в Іспанії зафіксували 3 832 смерті, опосередковано пов’язані з екстремальною спекою. Цей показник охоплює період із 14 травня по 30 вересня та став другим найвищим за всю історію спостережень.
Найгіршим роком залишається 2022-й, коли через надмірну спеку померли 4 789 осіб.
Загалом за період з 2015 по 2025 рік від наслідків аномально високих температур в Іспанії загинули 27 564 людини.
Експерти наголошують, що ризик смертності через спеку зростає приблизно на 9–10% із кожним додатковим градусом температури понад кліматичну норму.
Найбільш вразливими до високих температур залишаються люди похилого віку, особи з хронічними захворюваннями та громадяни із серцево-судинними та респіраторними проблемами.
Фахівці попереджають, що хвилі спеки стають дедалі частішими та інтенсивнішими, що створює серйозні ризики для систем охорони здоров’я та населення європейських країн.
Такі дані оприлюднив Інститут охорони здоров'я Карлоса III у Мадриді, повідомляє AFP.
В Італії за останню добу п’ятеро людей померли на тлі екстремальної спеки, а температура повітря в багатьох регіонах країни сягнула +41°C.
Аномальна спека в Європі призвела до щонайменше 18 загиблих.
Франція зіткнулася з перебоями в електропостачанні на тлі рекордної хвилі спеки, яка охопила значну частину Західної Європи. У низці регіонів повідомляють про відключення світла, а також про запровадження надзвичайних обмежень і тимчасове закриття навчальних закладів.