В Угорщині стартувала антикорупційна операція Очисний вогонь
Прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр оголосив про запуск масштабної антикорупційної кампанії та створення незалежного агентства з повернення державних активів.
За його словами, нова структура займатиметься пошуком і поверненням майна, яке могло бути незаконно привласнене за часів попередньої влади. Для реалізації ініціативи уряд планує внести зміни до Конституції та десятків законів.
Також серед запропонованих реформ — обмеження терміну перебування депутатів парламенту до 12 років, зміни в судовій системі та перегляд повноважень окремих посадовців.
Мадяр заявив, що за перші тижні роботи уряду виявлено численні контракти із завищеною вартістю, а рівень корупційних втрат країни міг сягати 8–10% ВВП.
Джерело: Telex.
Нагадаємо, Мадяр готовий зустрітися із Зеленським наступного тижня, та є умова.
Міністри закордонних справ України та Угорщини Андрій Сибіга й Аніта Орбан провели першу особисту зустріч 22 травня. Під час перемовин у Гельсінгборзі сторони домовилися провести наступного тижня другий раунд консультацій на рівні експертів для подальшого обговорення двосторонніх питань.