Катар планує відновити виробництво і експорт скрапленого газу за кілька тижнів
Катар розпочав підготовку своєї танкерної інфраструктури та планує протягом кількох тижнів повернути виробництво скрапленого природного газу (СПГ) до нормальних обсягів.
Позитивні зрушення в енергетичному секторі країни, яка є другим за величиною експортером СПГ у світі, стали можливими після підписання меморандуму про взаєморозуміння між США та Іраном.
На початку збройного конфлікту катарські газові об'єкти зазнали серйозних ударів з боку Тегерана, через що державна компанія QatarEnergy була змушена оголосити форс-мажорні обставини. За словами очільника уряду, мобілізовані команди фахівців уже завершують відновлювальні роботи, тож за винятком безпосередньо пошкодженого заводу вся інша інфраструктура запрацює на повну потужність, щойно остаточно стабілізується безпекова ситуація в Ормузькій протоці.
Катар разом із Пакистаном виступив головним посередником на нещодавніх високорівневих переговорах між Вашингтоном і Тегераном у Швейцарії. Для мінімізації ризиків та безпечного розмінування акваторії катарська сторона запропонувала створити пряму «гарячу лінію» між США та Іраном, яка допоможе координувати рух цивільних суден і протидіяти дезінформації. Попри оптимістичні прогнози щодо відновлення судноплавства, аль-Тані попередив, що наслідки цієї кризи світова економіка відчуватиме ще довго: восени на глобальному ринку очікується гострий дефіцит добрив, сечовини, гелію та нафтохімічної продукції.
Про це повідомляє Financial Times з посиланням на офіційну заяву прем’єр-міністра Катару шейха Мохаммеда бін Абдулрахмана аль-Тані.
Експорт добрив через Ормузьку протоку зріс до довоєнних обсягів – Bloomberg.
Світові ціни на нафту в четвер, 19 червня, різко знизилися на тлі повідомлень про угоду між США та Іраном. Ф’ючерси на Brent опускалися до $77,96 за барель, а WTI – до $74,96, що стало найнижчим рівнем з кінця лютого.