+20° Київ +13° Варшава +12° Вашингтон

Мінспорту оцінило виступ української збірної на Олімпіаді

Олег Бесараб 08 Серпня 2021 16:53

Якщо рахувати не за якістю олімпійських медалей, а їх кількістю, то українська збірна з 19 нагородами посіла 16 місце на Олімпіаді в Токіо, і Мінспорту назвало це великим успіхом.

Про це заявив Міністр у справах молоді та спорту України Вадим Гутцайт, повідомляє УНН. Попри лише олімпійське золото, він вважає великим успіхом виступ української збірної в Японії. «19 медалей — це реально великий успіх України на Олімпійських іграх. Ми важко починали Олімпіаду, бачили, який тиск був на наших спортсменів, коли гранди наші не отримували медалей. Потім наші спортсмени почали вигравати, перемагати. Бронза — велика нагорода на Олімпіаді… Але так сталося. Але треба дивитися, що 19 нагород, 19 медалей ми отримали. Ми в топ-20 за кількістю медалей, ми зайняли 16-е місце в заліку всіх країн. 206 учасників Олімпіади, ми — 16-е по медалям. Я вважаю, що це успіх», — сказав міністр.

Нагадаємо, за якістю нагород Україна посіла 44-те місце в медальному заліку Олімпіади в Токіо. На минулій Олімпіаді у Ріо-де-Жанейро Україна посіла 31 місце із 11 медалями — 2 золотих, 5 срібних і 4 бронзових.

Кожен український олімпійський медаліст отримає грошову винагороду від держави в залежності від своєї медалі.

Виконком Міжнародного олімпійського комітету (МОК) пропонує ввести в Олімпійську хартію поправки. У відповідно до яких, буде вирішуватися виключати види спорту, якщо вони можуть заплямувати репутацію змагань.

Оргкомітет Олімпійських ігор у Токіо вибачився за ситуацію з Українські синхроністки Мартою Федіної і Анастасією Савчук, які стали бронзовими призерками . В ході церемонії нагородження їх представили як збірну ОКР.