$ 39.67 € 42.5 zł 9.83
+12° Київ +16° Варшава +28° Вашингтон

Британські фанати осліпили лазером данського голкіпера: УЄФА почало розслідування

UA.NEWS SAV 08 Липня 2021 20:59

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) висунув три звинувачення проти збірної Англії після півфіналу Чемпіонату Європи з футболу, який англійці зіграли з данцями 7 липня.

Як повідомляє УЄФА, після матчу на стадіоні «Вемблі» у Лондоні, в якому Англія обіграла Данію в овертаймі з рахунком 2:1 і пройшла у фінал «Євро-2020», відкрито дисциплінарне провадження.

Звинувачення проти Футбольної асоціації Англії полягають у наступному:

• Використання лазерної указки її фанатами – стаття 16 (2) (d) Дисциплінарного регламенту (DR) УЄФА.

• Порушення правопорядку, влаштоване фанатами під час виконання державного гімну – стаття 16 (2) (g) DR.

• Запалювання феєрверків англійськими фанатами – стаття 16 (2) (c) DR.

Перед початком гри, трибуни «Вемблі» освистали гімн Данії (англійці робили так і перед іграми з шотландцями і німцями). Опісля англійські фанати використали на стадіоні піротехніку, що заборонено.

А під час ключового пенальті капітана збірної Англії Гаррі Кейна на 104 хвилині матчу, фанати світили лазерною указкою в обличчя і очі данському голкіперу Касперу Шмейхелю. Це було зафіксовано під час трансляції матчу.

Справу розгляне Контрольний, етичний і дисциплінарний орган УЄФА (CEDB).

Нагадаємо, 7 липня збірна Англії перемогла Данію з рахунком 2:1 та вийшла до фіналу «Євро-2020». Вирішальний переможний гол був забитий в екстра-таймі – Гаррі Кейн не реалізував 11-метровий, але форвард все ж добив м’яча у ворота. Суддя зарахував гол і перемогу англійців.

Англія вперше в історії потрапила у фінал «Євро». 11 липня на Вемблі британці зіграють з Італією.

3 липня збірна України поступилася Англії з рахунком 4:0 у чвертьфіналі чемпіонату Європи та припинила виступи на турнірі.

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко прокоментував поразку українських футболістів в матчі проти Англії.

Головний тренер Англії Гарет Саутгейт також прокоментував результати матчу з Україною в 1/4 фіналу Євро-2020.