+3° Київ +6° Варшава +12° Вашингтон

Збірна України розгромно програла Шотландії та втратила лідерство в групі Ліги націй

jour12 22 Вересня 2022 09:44

Заслуженою перемогою збірної Шотландії над національною командою України завершився перенесений матч 1-го туру Ліги націй УЄФА 2022/23.

Ліга націй, група B1, 1-й тур (перенесений матч)

Шотландія – Україна – 3:0

Голи: Макгінн, 70, Дайкс, 80, 87

У дебюті команди обмінялися небезпечними випадами. Щоправда, до акцентованих ударів в обох випадках справа не дійшла. Натомість на 11-й хвилині Караваєв і Бондар невдало зіграли на підступах до власного штрафного й дозволили пробити Адамсу, але Трубін намертво впіймав м'яч.

Поступово «Тартанова армія» перебрала ініціативу до власних ніг. Ось перспективний простріл Крісті просвистів над воротарським майданчиком «синьо-жовтих». Згодом Макгінн не зміг влучно пробити головою з меж карної зони. Далі ж удар Армстронга з лінії штрафного майданчика парирував Трубін.

До перерви збірна України нагадала про себе хіба що стандартом після фолу на Мудрику. Удар із зони по центру воріт метрів із 30-ти взявся виконати Маліновський, але його потужний постріл прийняла на себе стінка. Зате шотландці могли створити проблеми в контратаці, але Бондар ціною жовтої картки її зірвав.

На старті другого тайму збірна Шотландії посилила тиск на редути українців. Зате «синьо-жовті» спробували взяти на озброєння швидкі контрвипади. В одному з них Мудрик ледь не поцілив у необачно залишені Гордоном ворота, але в площину не влучив.

Згодом «Тартанова армія» почала тринькати справжні моменти. Спершу дві нагоди змарнував Армстронг – пробив у руки Трубіну після пасу Тірні та запустив м'яч над воротами після класної передачі Мактомінея. Його заспів потім підхопив Адамс. Нападник упродовж однієї атаки примудрився пробити головою в поперечину після флангового навісу, а потім Трубін у гандбольному стилі ногами взяв ще один удар форварда.

Та вічно щастити збірній України не могло. Фарт закінчився на 70-й хвилині. Це Макгінн вкотре протиснув Бондаря на лівому краї штрафного майданчика та точно пробив у дальній кут – 1:0.

Збавляти оберти після забитого м'яча шотландці, однак, не збиралися. Команда Стіва Кларка продовжила тиск, і вже самовіддана гра Трубіна у воротах врятувала "синьо-жовтих" після дальнього пострілу Тірні. Та ще двічі «Тартанова армія» зуміла забити.

Дубль оформив джокер збірної Шотландії Дайкс. Нападник англійського КПР двічі хрестоматійно забив після кутових. В обох випадках він зміг головою замкнути вивірені навіси Фрейзера з лівого флангу після виграної ним і партнерами силової боротьби.

Бодай щось протиставити шотландцям збірна України до фінального свистка так і не змогла. Після розгромної поразки «синьо-жовті» втратили лідерство в квартеті B1. За два тури до кінця розіграшу першою іде Шотландія (9 очок), а українська команда відстає від неї на два пункти. Наступний матч українці зіграють 24 вересня проти збірної Вірменії.

Нагадаємо, захисник Віталій Міколенко та півзахисник Віктор Коваленко не допоможуть збірній України в матчі 2-го туру Ліги націй проти Шотландії.

Головний тренер збірної України Олександр Петраков визначився зі списком футболістів, які зможуть зіграти у перенесеному матчі 2-го туру Ліги націй проти Шотландії.