$ 39.67 € 42.52 zł 9.86
+12° Київ +12° Варшава +6° Вашингтон

«Шахтар» розійшовся миром із «Селтіком» і гарантував для себе єврокубки навесні

UA.NEWS 26 Жовтня 2022 10:10

Нічийним результатом завершився матч між шотландським «Селтіком» і донецьким «Шахтарем» у 5-му турі групового етапу Ліги чемпіонів 2022/23.

Про це повідомляє видання «РБК-Україна».

Матч 5-ого туру Ліги чемпіонів, група F, між командами «Селтік» – «Шахтар» завершився з рахунком 1:1. Голи: Якумакіс, 34 – Мудрик, 58

«Кельти" почали тиснути на ворота Трубіна зі стартових хвилин. Тож «гірникам» довелося взяти м'яч під контроль на власній половині. Усі ж спроби «Шахтаря» перейти центр поля господарі вчасно гасили активним пресингом. Принаймні в дебюті.

Тим не менше, особливих вигод від стартового тиску «Селтік» не отримав. Що й казати, коли перший по-справжньому небезпечний момент шотландці організували аж на 25-й хвилині. Це О'Райлі перед штрафним отримав пас Юрановіча та спробував закрутити в дальній кут – повз ворота.

Зате наступний випад «кельтів» став гольовим. Тейлор на 34-й прострілив із лівого флангу до центру карної зони, де під удар Абади кинувся Матвієнко, а м'яч відскочив до Якумакіса – грецький нападник із кількох метрів холоднокровно переграв Трубіна.

Під завісу першого тайму суперники обмінялися нагодами забити. Той же Якумакіс міг оформити дубль, але його постріл після перехоплення і сольного проходу парирував кіпер «гірників». Натомість Мудрик пробив у Харта після передачі Судакова.

Початок другої половини за сюжетом нагадав перший тайм. Проте, цього разу «Шахтар» швидше зумів відсунути гру подалі від своїх воріт і взятися до відновлення рівноваги в рахунку. Ось Траоре з лівого краю карної зони подав на дальню стійку на Зубкова, але той не зміг спрямувати м'яч у сітку з гострого кута.

Проте, на 58-й хвилині все вдалося Мудрику. Хавбек «гірників» у центральному колі отримав передачу Сікана, протягнув м'яч вперед, утік від двох оборонців і розкішним ударом під поперечину залишив поза справами Харта – 1:1.

Господарі, однак, після пропущеного м'яча не розклеїлися. Уже за якихось п'ять хвилин забивати був зобов'язаний Фурухасі, але не зміг переграти Трубіна в ближньому бою. На цей епізод «Шахтар» відповів своїм змарнованим 100-відсотковим моментом – Мудрик вивів Сікана на порожні ворота, та той не зміг оборобити м'яч і випустив сферу за межі поля...

У фінальні 15 хвилин до ролі героя примірявся О'Райлі. Хавбек «Селтіка» міг забивати двічі. Його перший постріл із дистанції в нижній кут парирував воротар "гірників». А за кілька хвилин до фінального свистка данець намагався поцілити в дальній кут, але м'яч просвистів поруч зі стійкою.

Зрештою, команди завершили поєдинок бойовим миром на користь конкурентів. У паралельному матчі РБ «Лейпциг» несподівано переграв «Реал» (3:2) та зробив серйозну заявку на плей-офф. У фінальному турі «Шахтар» повинен перемагати німців, щоб пробитися в 1/8 фіналу. Будь-який інший результат відправить «гірників» до Ліги Європи.

Раныше прикрою нічиєю з мадридським «Реалом» завершився для донецького «Шахтаря» 4-й тур групового етапу Ліги чемпіонів 2022/23.

Український голкіпер «Реалу» Андрій Лунін заявив, що мадридці заслужили на забитий гол у грі Ліги чемпіона проти «Шахтаря».

Головний тренер «Шахтаря» Ігор Йовічевич заявив, що Карло Анчелотті, який очолює «Реал», визнав, що мадридці не заслуговували на нічию у матчі Ліги чемпіонів.