$ 39.67 € 42.5 zł 9.83
+18° Київ +20° Варшава +20° Вашингтон

Зворушлива олімпійська історія: призер віддячив волонтерці за допомогу

UA.NEWS 12 Серпня 2021 17:21

Волонтерка допомогла 31-річному олімпійцеві Генсло Парчменту з Ямайки вчасно встигнути на змагання з бігу з перешкодами на дистанції в 110 метрів. Олімпійський чемпіон знайшов її і віддячив за допомогу.

Про це повідомляє місцеве видання The Sunday Gleaner .

Дівчина дала Генсло Парчменту гроші на таксі. Під час третього, фінального дня змагань 5 серпня Парчмент випадково переплутав автобус і поїхав не на олімпійський стадіон, а в водний спорткомплекс.

Організатори Олімпіади сказали йому, що єдиний спосіб дістатися - повернутися в «олімпійське селище» і сісти на правильний автобус. Якби спортсмен це зробив, то у нього не залишилося б часу навіть на розминку, так як він прибув би до самого старту забігу.

На допомогу олімпійцеві прийшла волонтерка, яка представилася Тіяною. Вона дала спортсмену гроші на таксі, і він зміг вчасно прибути в правильне місце.

Парчмент став золотим олімпійським призером з бігу з перешкодами на 110 метрів, забравши золото у неодноразового переможця змагань в цій дисципліні, американця Гранта Головея. Свою перемогу ямаєць святкував, стукаючи кросівком по біговій доріжці.

Після перемоги Парчмент вирішив знайти дівчину, яка йому допомогла. Спортсмен подарував 25-річній Тіяні Стойкович футболку олімпійської збірної Ямайки і заплатив за її таксі.

Відео зустрічі Парчмента і Стойкович стало популярним, його розмістив в соціальних мережах навіть прем'єр-міністр країни Ендрю Голнес. Уряд Ямайки запросив дівчину до себе в гості. Поки невідомо, чи прийняла вона запрошення.

Генсло Парчмент є срібним призером чемпіонату світу з бігу з перешкодами і завоював бронзу на Літніх іграх-2012, але в 2016 році не брав участі в Олімпіаді через травми.

На відбіркових змаганнях на Ямайці легкоатлет показав лише третій результат і не лідирував під час першого і другого дня змагань в Токіо.

Раніше компанію Mattel, яка є виробником ляльок Барбі, розкритикували за відсутність ляльки-азіатки в колекції, присвяченій Літніх Олімпійських ігор 2020 року, що відбувся в Токіо.

Олімпіаду в Токіо Україна завершила з 19 медалями. Щоб українські спортсмени в 2024 році в Парижі показали кращі результати, міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт вважає за необхідне змінити головних тренерів у збірній.

Якщо вважати не за якістю олімпійських медалей, а за їхньою кількістю, то українська збірна з 19 нагородами посіла 16 місце на Олімпіаді в Токіо, і Мінспорту назвало це великим успіхом.