+15° Київ +16° Варшава +10° Вашингтон

Доля Суперкубку УЄФА визначилася в непростому поєдинку: кращі моменти

Ольга Коваль 12 Серпня 2021 06:59

«Челсі» став володарем Суперкубка УЄФА, обігравши в серії пенальті «Вільярреал» - 6:5 (1:1 основний час).

Як повідомляє «РБК-Україна», «Челсі» зі старту захопив ініціативу і в середині першої половини зміг акумулювати перевагу в гол. Маркос Алонсо на 27-й хвилині запустив по флангу Хавертца, а той прострілив у район 7-ми метрів на Зіеша. Марокканець пробив у дотик і м'яч рикошетом від газону перелетів кіпера «Вільярреала» і влетів в сітку - 1:0.

Після гола «Челсі» продовжили грати з позиції сили, але на перерву команди могли піти за рівного рахунку. На останній компенсованій хвилині до першого тайму Альберто Морено пробивав з льоту метрів з шести, але його постріл прийшовся в поперечину.

У другому таймі «Вільярреал» став діяти більш агресивно і рахунок зрівнявся. Спершу удар Жерара Морено припав на стійку, але на 73-й хвилині м'яч опинився в сітці воріт Менді. Той же Морено обігрався в стінку в штрафний з Дієй і пробив над кіпером «Челсі» - 1:1.

У підсумку основний час так і завершився, а за ним і два овертайми.

Доля Суперкубка УЄФА вирішувалася в серії пенальті. Причому за хвилину до кінця овертайму наставник «Челсі» Томас Тухель змінив свого воротаря Менді на Аррісабалагу. І він став героєм серії пенальті. Перша помилка була якраз у виконанні гравця «Челсі» Хавертца, але потім Аррісабалага відіграв різницю, відбивши удар Манді. А потім відбив і сьомий удар від капітана «Вільярреала» Рауля Альбіоля, тоді як гравці англійського клубу більше не помилялися - 6: 5 перемога «Челсі» по пенальті.

Це другий завойований Суперкубок УЄФА для лондонців. До цього вони тричі поспіль поступалися в боротьбі за трофей. Перший кубок «Челсі» завоював в далекому 1998 році.

Нагадаємо, УЄФА розглядає розширення фінальної стадії чемпіонату Європи із 24 до 32 команд. Таким чином у неї потраплять більше половини збірних.

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) скасував правило виїзного голу на всіх турнірах під своєю егідою. Нововведення вступить в силу з сезону-2021/22.