$ 44.38 € 51.1 zł 12.06
+19° Київ +23° Варшава +31° Вашингтон

МВС звільнило поліцейського, який збирав дані євреїв Коломиї

Олег Бесараб 19 Травня 2020 17:45
МВС звільнило поліцейського, який збирав дані євреїв Коломиї

Керівництво Нацполіції звільнило з роботи начальника управління стратегічних розслідувань Івано-Франківської області Михайла Банка. Він намагався зібрати інформацію про місцевих євреїв в рамках профілактики етнічної оргзлочинності.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3193288327389370&set=a.265257583525807&type=3&theater

Про це йдеться у відповіді міністра внутрішніх справ Арсена Авакова на депутатський запит Ігора Фріса, яку опублікував у себе в Фейсбуці народний депутат Олександр Дубінський. Скандал виник після того, як начальник управління стратегічних розслідувань Івано-Франківської області Михайло Банк надіслав лист до голови єврейської громади Коломиї. У ньому правоохоронці просили надати їм особисту інформацію про членів громади для «боротьби з транснаціональними та етнічними організованими групами та злочинними організаціями». Поліцейські також просили надіслати список євреїв, які вчаться у вищих навчальних закладах області.

Раніше повідомлялося, що суд поновив на посаді консула Марущинця, звільненого за антисемітизм у Німеччині.

Тим часом, під час візиту в Ізраїль український президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні найнижчий рівень антисемітизму серед країн Європи. Хоч у нашій країні і є радикали, але їх відсоток досить невеликий, вважає глава держави.

Завантажуй наш додаток