У Запоріжжі судитимуть експравоохоронця за передачу даних про померлих
Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції завершили досудове розслідування щодо колишнього правоохоронця, який незаконно передавав дані з закритої інформаційної бази представникам ритуального бізнесу.
За даними слідства, ексслужбовець, працюючи в правоохоронному органі Запоріжжя, мав доступ до державного порталу, де зберігалася інформація про померлих громадян та їхніх родичів. Він вирішив використовувати це у власних інтересах і почав продавати такі дані, зокрема номери телефонів, представникам поховального бізнесу.
Отримуючи цю інформацію, підприємці одразу зв’язувалися з родичами померлих та пропонували свої послуги.
Щоб схема працювала безперервно, колишній правоохоронець залучив до неї свою дружину, передавши їй логін і пароль для доступу в закриту базу.
Загалом слідство зафіксувало понад 300 випадків незаконної передачі конфіденційної інформації.
Раніше ми писали, що працівники Державного бюро розслідувань спільно з Службою безпеки України викрили військовослужбовця з частини, розташованої в Сумській області, який привласнив військове обладнання на суму понад 4,5 мільйона гривень.
Нещодавно також семеро осіб отримали повідомлення про підозру у вчиненні диверсії після підпалу релейних шаф у різних регіонах України, зокрема в Миколаєві, Київській та Житомирській областях.