+11° Київ +10° Варшава +16° Вашингтон

Український плавець здобув «золото» на Паралімпіаді у Токіо

Ольга Коваль 02 Вересня 2021 13:32

Український плавець Максим Крипак завоював четверту золоту медаль Паралімпіади в Токіо та поставив світовий рекорд.

«Світовий рекорд у запливі на 100 м на спині серед чоловіків в категорії S10 побитий. "Золото" у Максима Крипака з України», - йдеться в повідомленні у Twitter Паралімпійських ігор.

Друге місце в запливі посів Стефано Раймонд з Італії, третє - Флоран Маре з Франції.

В активі української команди вже 20 золотих медалей, що дозволило їй повернутися до топ-5 медального заліку.

Нагадаємо, сьогодні вранці українські паралімпійці Владислав Загребельний і Марія Помазан завоювали золоті медалі.

Міжнародний паралімпійський комітет заявив, що український легкоатлет Ігор Цвєтов мав право не робити спільні фото з російськими спортсменами на п’єдесталі. Обґрунтували таке рішення протиепідемічними обмеженнями – росіяни були без масок.

Нагадаємо, Цвєтов здобув срібло на Паралімпіаді-2020 у бігу на дистанції 100 метрів. На церемонії нагородження російські спортсмени Дмитро Сафронов (золото) і Артем Калашян (бронза) запропонували Цвєтову зробити спільне фото, але той відмовився і залишився стояти осторонь на своєму місці п’єдесталу.

У РФ почалась істерика через інцидент на Паралімпіаді. Росіяни припускали, що українського спортсмена залякали та закликали Міжнародний параолімпійський комітет відреагувати.

«Хтось вбачає в цьому неповагу до конкурентів. А хтось вбачає повагу до України. Кожному своє… З Україною в серці», – написав він Цвєтов своїй сторінці у Facebook, коментуючи новину про відмову фотографуватися з російськими спортсменами на Паралімпіаді.