Politico: Чеські фермери очолюють нові протести на кордоні з ЄС
Фермери з Німеччини, Польщі, Австрії, Угорщини та Словаччини приєднуються до демонстрацій Чехії щодо сільськогосподарського імпорту з України та Південної Америки.
Про це інформує Politico.
Фермери Чеської Республіки очолили нову хвилю протестів. Вони припаркували десятки тракторів на дорозі, активно виступаючи проти сільськогосподарського експорту з України та Південної Америки.
Демонстранти з країн ЄС підтримали рух, висунувши вимоги щодо посилення контролю над іноземними товарами. Їхні побоювання викликані тим, що у 2022 році та на початку 2023-го велика кількість українського зерна потрапила на європейський ринок. Це сталося через морську блокаду з боку Росії, яка закрила чорноморські судноплавні маршрути й змусила Україну експортувати зерно сухопутними шляхами.
Для експортерів із Південної Америки блокади на чеських дорогах не становлять серйозної загрози. Для України, навпаки, ставки значно вищі.
«Угода про асоціацію з Україною збільшить обсяг дешевого, менш якісного зерна та олійних культур на європейському ринку», - заявив Мартін Пиха, голова Аграрної палати Чехії, говорячи про майбутнє оновлення торговельної угоди Європейського Союзу з Україною.
«Ми не проти торгівлі з Україною, але будь-яка угода має бути укладена на рівноправних умовах», - додав він.
Український аграрний економіст Олег Нів'євський є одним із тих, хто сумнівається в побоюваннях Угорщини, стверджуючи, що дані про торгівлю суперечать заявам Будапешта про низькі ціни на сільськогосподарську продукцію в ЄС.
«Подивіться на цукор — наш експорт допоміг стабілізувати ринки ЄС під час неврожаю», — сказав Нів’євський. «Без них ціни б різко зросли».
Він також наголосив, що український експорт допомагає стабілізувати постачання інших товарів. За його словами, це слугує буфером, що підтримує безперервність ланцюгів постачання та забезпечує нижчі ціни на продовольство в ЄС.
Нагадаємо, що Макрон закликав Європу відкинути «щасливу васальну залежність» від США.
Також ми раніше писали про те, чому угода про копалини – це традиційна американська дипломатія.