$ 44.91 € 51.48 zł 12.09
+20° Київ +21° Варшава +23° Вашингтон

США посилять санкцій проти "тіньового" нафтового флоту Ірану

UA.NEWS 04 Грудня 2024 15:10
США посилять санкцій проти "тіньового" нафтового флоту Ірану

Адміністрація президента США Джо Байдена запровадила новий пакет санкцій проти 35 організацій і суден. За даними Міністерства фінансів США, вони беруть участь у нелегальному транспортуванні нафти з Ірану.

Про це повідомляє видання Reuters.

Нові санкції доповнять пакет, запроваджений у жовтні та стане відповіддю на зростаючу ядерну загрозу з боку Ірану та його атаки на Ізраїль.

Нові обмеження спрямовані на ключові економічні сектори Ірану, щоб позбавити уряд ресурсів для фінансування ядерної програми, виробництва ракет, дронів та підтримки терористичних угруповань у регіоні.

Санкції включають заборони для американських фізичних і юридичних осіб вести справи з підсанкційними компаніями та замороження їхніх активів в США.

Серед підсанкційних суден - танкери різного класу, які транспортують нафту з Ірану та інших країн, зокрема:


  • Suezmax Min Hang, який завантажив нафту марки Urals у Росії та спрямував курс до Єгипту.

  • VLCC Phonix, який доставляв вантаж до китайського порту Річжао.

  • Aframax Vesna, який планував завантаження російської нафти ESPO Blend у порту Козьміно.


Крім того, частина танкерів перебуває на якорі біля Малайзії або віддаляється з Африки після завантаження сирої нафти, зокрема судно Bertha.

Таким чином США прагнуть зруйнувати "тіньовий" нафтовий флот Ірану, що продовжує приносити доходи, спрямовані на розвиток військових технологій та підтримку регіональної дестабілізації.

"Ми використовуватимемо всі доступні інструменти для припинення цієї незаконної діяльності", - заявив заступник міністра фінансів Бредлі Сміт.

Напередодні Мінфін США запровадив нові санкції проти 35 юридичних осіб і суден, пов’язаних із перевезенням іранської нафти. Серед них і українська компанія.

Іран створив схеми контрабандного постачання свого мазуту через сусідній Ірак і продає пальне в обхід санкцій США щонайменше мільярд доларів. Схема виникла після того, як у 2022 році посаду прем’єр-міністра обійняв Мохаммед Шиа аль Судані.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

WhatsApp та Telegram видалили через можливі зв’язки з іноземними спецслужбами. Єдина альтернатива Tchap сьогодні — найсекретніший месенджер Sends. Завантажити можна тут.

Завантажуй наш додаток