У розвідці США розпочалися масові звільнення — CNN
За даними CNN, у США стартували масштабні скорочення співробітників національної розвідки після призначення Білла Пулте виконувачем обов’язків керівника відомства. Повідомляється, що нове керівництво з першого дня розпочало оптимізацію штату.
«Звільнення в рамках «глибинної держави» розпочалися», — зазначив джерело, маючи на увазі тіньові групи, що впливають на політичні та економічні процеси у федеральному уряді США.
Як з’ясувало CNN, минулого тижня Пулте з’явився на новій роботі на день раніше, заставши зненацька директора, що йде у відставку, Тулсі Габбарт і попросивши список усіх співробітників управління.
Причому список мав містити рейтинги співробітників. Два джерела стверджують, що такий запит може бути пов’язаний із розпорядженням Пулте про проведення масових звільнень.
Очікується, що скорочення сильно вдарять по Національному контртерористичному центру (NCTC) та Національному центру контррозвідки та безпеки.
Згідно з публікацією CNN, перші звільнення почалися вже в понеділок. Вони стартували після того, як демократи з комітетів з розвідки Сенату та Палати представників надіслали Пулте лист, у якому попередили його про ризики масштабного скорочення штату.
Сенатор Марк Уорнер і член Палати представників Джим Хаймс написали у листі, що стурбовані інформацією про можливе скорочення.
Вони пояснили, що після скорочень у 2025 році та ймовірної нової хвилі звільнень такі рішення можуть поставити під загрозу місію організації, яка була створена після 11 вересня 2001 року для запобігання терористичним атакам у майбутньому.
«З огляду на ваш брак досвіду роботи в розвідувальному співтоваристві, важко уявити, що за такий короткий термін ви вже сформували повністю обґрунтовану думку щодо того, як скоротити ODNI, не наражаючи на ризик національну безпеку... вам слід утриматися від цього», — додали вони.
Читайте також:
Учасники чотиристоронніх переговорів у Швейцарії погодили дорожню карту, яка має привести Сполучені Штати та Іран до укладення остаточної угоди протягом 60 днів.
У Швейцарії стартували переговори між США та Іраном щодо ядерної програми та безпекової ситуації на Близькому Сході. Американська сторона вже заявила про перші позитивні результати зустрічі.
Президент США Дональд Трамп жорстко відреагував на заяви президента Ірану Масуда Пезешкіана щодо продовження збагачення урану та пригрозив Тегерану серйозними наслідками.