Відомий олігарх просив США про політичний притулок
Олігарх Влад Плахотнюк, який втік із Молдови, попросив політичного притулку у Сполучених Штатах. Однак американський суд відхилив звернення молдовського екс-політика.
Через 4 місяці після подачі заяви на притулок у січні, Плахотнюку скасували візу США, передає Радіо Свобода. За словами глави Держдепу Майка Помпео, корупція олігарха «підірвала верховенство закону та серйозно поставили під загрозу незалежність демократичних інститутів у Молдові». Скасування візи Плахотнюк оскаржив у суді Нью-Йорку, вказавши, що заборона позбавила «належного процесу розгляду притулку і тим самим ставить його життя і свободу під серйозну небезпеку».
Минулого року 14 червня уряд Молдови на чолі з прем’єром Павлом Філіпом пішов у відставку в повному складі. Лідер Демократичної партії Молдови Влад Плахотнюк залишив країну начебто для побачення з родиною. Згодом Плахотнюк заявив, що виїхав з Молдови через небезпеку для себе та сім’ї.
Прем’єр-міністр Молдови Майя Санду планує зробити все можливе для того, щоб повернути в країну політиків-втікачів.