З початку 2023 року у світі вбили 45 журналістів - «Репортери без кордонів»
Відповідно до щорічного звіту групи «Репортери без кордонів» (RSF), упродовж 11 місяців 2023 року під час виконання службових обов’язків було вбито 45 журналістів, порівняно з 61 журналістом, що загинули торік.
Про це повідомляє France24.
«Кількість журналістів, убитих під час виконання службових обов’язків, скоротилася цього року, попри загибель репортерів у секторі Гази за останні два місяці», - заявила у четвер медіа-правова група «Репортери без кордонів».
Як зазначається, це найменший показник відтоді, як у 2002 році загинули 33 журналісти, переважно через значне зменшення кількості смертей представників ЗМІ в Латинській Америці.
«Ми спостерігаємо регулярне зниження (випадків загибелі журналістів - ред), і ми дуже далекі від цифри 140 журналістів, які були вбиті у 2012 році та знову у 2013 році» через війни в Сирії та Іраку», - зазначив генеральний секретар RSF Крістоф Делуар.
За його словами, це зниження пояснюється зусиллями міжурядових та неурядових організацій по боротьбі з безкарністю, а також більшою «розсудливістю» самих журналістів.
Як повідомлялося, за час повномасштабного вторгнення в Україні 63 журналісти загинули як учасники бойових дій або внаслідок російських обстрілів чи тортур, про що свідчать дані Міністерства культури та інформаційної політики України.
Читайте також:
За час війни Ізраїлю проти ХАМАС загинуло щонайменше 48 журналістів та працівників ЗМІ.
Щонайменше 25 українських журналістів знаходяться у полоні в російській федерації.