Нафта подешевшала на тлі зростання постачання через Ормузьку протоку
26 червня світові ціни на нафту знизилися приблизно на 2% через збільшення кількості танкерів, що проходять через Ормузьку протоку.
Станом на 04:21 за Гринвічем ф’ючерси на нафту Brent подешевшали на $1,47 (1,95%) і становили $73,79 за барель. Водночас американська нафта WTI втратила $1,44 (2%), знизившись до $70,48 за барель.
Зниження цін пов’язують із відновленням активності постачання, зокрема після того, як Saudi Aramco відновила завантаження сирої нафти на терміналі Рас-Танура в Перській затоці після майже чотиримісячної перерви, повідомляють дані LSEG.
За інформацією ринку, вже два надвеликі танкери здійснювали завантаження, ще один перебував у черзі. Кожен із таких суден може перевозити до 2 млн барелів нафти.
«Спостерігається загальний розпродаж, оскільки ринок реагує на збільшення поставок через Ормузьку протоку, і на те, що Китай ще не відчував попиту на сиру нафту», — зазначив старший аналітик Sparta Commodities Джун Го.
Також повідомляється, що цього тижня обсяги транспортування нафти через Ормузьку протоку досягли найвищого рівня з початку конфлікту з Іраном у лютому, що додатково тисне на ринок.
Попри це, аналітики відзначають, що невизначеність щодо стабільності безпеки морського маршруту продовжує впливати на настрої інвесторів.
Про це повідомляє Reuters.
Напередодні світові ціни на нафту продемонстрували стрімке падіння, опустившись до найнижчих показників з моменту початку масштабного збройного конфлікту на Близькому Сході за участю США, Ізраїлю та Ірану.
Катар розпочав підготовку своєї танкерної інфраструктури та планує протягом кількох тижнів повернути виробництво скрапленого природного газу (СПГ) до нормальних обсягів.
Експорт добрив через Ормузьку протоку зріс до довоєнних обсягів – Bloomberg.
Світові ціни на нафту в четвер, 19 червня, різко знизилися на тлі повідомлень про угоду між США та Іраном. Ф’ючерси на Brent опускалися до $77,96 за барель, а WTI – до $74,96, що стало найнижчим рівнем з кінця лютого.