США та Іран у Швейцарії погодили дорожню карту переговорів
Учасники чотиристоронніх переговорів у Швейцарії погодили дорожню карту, яка має привести Сполучені Штати та Іран до укладення остаточної угоди протягом 60 днів.
У документі зазначається, що саміт пройшов у позитивній та конструктивній атмосфері, а сторонам вдалося досягти суттєвого прогресу.
«Саміт на озері Люцерн пройшов у позитивній та конструктивній атмосфері. Було досягнуто обнадійливого прогресу, включаючи створення механізму для подальших технічних переговорів», — наголошується у заяві.
За результатами зустрічі сторони домовилися створити Комітет високого рівня, який контролюватиме перебіг переговорного процесу. Переговорні групи регулярно звітуватимуть перед ним щодо виконання всіх пунктів порядку денного.
Зокрема, обговорення стосуватимуться іранської ядерної програми, санкційної політики, механізмів моніторингу та врегулювання суперечок, пов’язаних із виконанням меморандуму від 17 червня.
«Комітет високого рівня погодив дорожню карту для досягнення остаточної угоди протягом 60 днів, що закладає основу для негайного початку подальших технічних переговорів», — йдеться у документі.
Окрему увагу учасники переговорів приділили безпеці судноплавства в Ормузькій протоці. Для запобігання можливим інцидентам сторони домовилися створити спеціальні канали зв’язку, які дозволять оперативно реагувати на потенційні загрози для морського руху.
Також переговорні команди погодили створення групи з врегулювання конфлікту в Лівані за участю ліванських представників. Її головним завданням стане пошук шляхів для припинення бойових дій та стабілізації ситуації в країні.
Наразі деталі досягнутих домовленостей не розголошуються.
«Сторони-посередники продовжуватимуть робити все можливе, аби переговори тривали в конструктивній атмосфері з метою досягнення остаточної угоди», — підкреслюється у спільній заяві.
Про це йдеться у спільній заяві Катару та Пакистану, оприлюдненій катарським МЗС у соцмережі Х.
У Швейцарії стартували переговори між США та Іраном щодо ядерної програми та безпекової ситуації на Близькому Сході. Американська сторона вже заявила про перші позитивні результати зустрічі.
Президент США Дональд Трамп жорстко відреагував на заяви президента Ірану Масуда Пезешкіана щодо продовження збагачення урану та пригрозив Тегерану серйозними наслідками.