У низці регіонів викрили незаконний видобуток надр на понад ₴1,5 млрд
У п’яти регіонах України правоохоронці повідомили про 9 підозр у справі про незаконний видобуток корисних копалин, збитки від якого для держави перевищують 1,5 млрд грн.
За його словами, йдеться про масштабні схеми незаконного користування надрами, які охоплюють державні, комунальні та приватні структури, а також посадовців різного рівня.
"Незаконний видобуток надр. Понад 1,5 млрд грн збитків завданих державі. 5 регіонів. 9 підозр", — написав Кравченко.
Генпрокурор наголосив, що надра є виключною власністю народу України і можуть використовуватися лише на підставі чітких дозволів та умов. Водночас, за його словами, частина фігурантів свідомо порушувала закон, перетворюючи природні ресурси на джерело незаконного збагачення.
Серед підозрюваних — керівники державних і комунальних підприємств, посадовці держкомпаній, міський голова, арбітражний керуючий та представники бізнесу.
Загалом, за даними слідства, вони незаконно видобули понад 450 тис. кубометрів корисних копалин, серед яких граніт, габро, підземні води та інші ресурси загальнодержавного значення.
В одному з епізодів, як повідомив Генпрокурор, незаконно видобуто понад 375 тис. кубометрів граніту, для чого проводили щонайменше 12 вибухових робіт. Збитки в цьому випадку перевищують 1,25 млрд грн.
В іншому епізоді без дозволів було видобуто понад 60 тис. кубометрів підземних вод зі свердловин централізованого водопостачання. Орієнтовні збитки — понад 12,6 млн грн.
За даними слідства, учасники схем також розкрадали державне майно, зловживали службовим становищем, використовували державну техніку для незаконного видобутку
Руслан Кравченко підкреслив, що порушення права власності народу на надра є кримінальним злочином і тягне за собою відповідальність незалежно від посади.
"Право власності народу на надра – не декларація. Його порушення тягне за собою відповідальність. Незалежно від посади. Є злочин – буде відповідальність", — зазначив він.
Про це заявив Генеральний прокурор Руслан Кравченко.
Раніше правоохоронці успішно викрили та припинили масштабну схему незаконного видобутку бурштину, яка функціонувала на території Рівненської області під виглядом офіційного геологічного вивчення надр.