Українських педагогів очікує чергове підвищення заробітної плати у вересні 2026 року. Це стане другим етапом збільшення виплат після січневого перегляду.
Про це заявив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.
За словами очільника МОН, попри війну держава продовжує працювати над покращенням оплати праці вчителів. Наразі в Україні майже 400 тисяч педагогів навчають понад 3,7 мільйона дітей.
Окрім базового окладу, вчителі можуть отримувати додаткові надбавки. Зокрема, сертифікація дає право на доплату у розмірі 20% посадового окладу протягом трьох років. Також передбачені виплати за професійні звання, інклюзивне навчання, перевірку зошитів, завідування кабінетами та інші додаткові обов’язки.
Керівникам закладів загальної середньої освіти потрібно до 21 січня 2026 року оновити дані про вчителів у системі програмно-апаратного комплексу «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту» (АІКОМ), щоб відстрочки від призову продовжувалися автоматично.
В Україні з 1 вересня вчителі гарантовано отримають підвищення зарплат на 20%.