$ 44.95 € 51.45 zł 12.03
+24° +28° +31°

У Києві посадовиця Освітньої агенції переплатила за обладнання майже ₴700 тисяч

UA NEWS 22 Червня 2026 13:51
У Києві посадовиця Освітньої агенції переплатила за обладнання майже ₴700 тисяч

За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Шевченківської окружної прокуратури Києва повідомлено про підозру посадовиці, яка відповідала за проведення закупівель у КНП «Освітня агенція міста Києва».

За даними слідства, у 2025 році комунальне підприємство закуповувало навчальне обладнання для кабінетів біології столичних закладів освіти. 

Водночас тендерна процедура відбулася без належної конкуренції, оскільки участь у торгах взяв лише один учасник, якого згодом і визнали переможцем.

Після завершення закупівлі сторони уклали договір на суму понад 6 млн грн.

Під час розслідування встановлено, що вартість придбаного обладнання була суттєво завищена порівняно з ринковими цінами. Згідно з висновком судової експертизи, переплата склала майже 700 тис. грн, що завдало збитків бюджету.

У зв’язку з виявленими порушеннями посадовиці повідомлено про підозру. Її дії правоохоронці кваліфікували як розтрату бюджетних коштів.

Триває досудове розслідування. Відповідно до законодавства України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в суді.

image
Про це повідомляє Київська міська прокуратура.
 

Раніше у Києві посадовцю комунального підприємства «Київавтошляхміст» повідомили про підозру через переплату підряднику під час ремонту Південного мосту. За даними слідства, місто заплатило 2,5 мільйона гривень за роботи, які фактично були виконані не повністю.

У Києві перед судом постане заступник начальника КП ШЕУ Деснянського району, якого підозрюють у службовій недбалості під час закупівлі дорожнього огородження.

Читай нас у Telegram та Sends

Завантажуй наш додаток