На ремонті корпусу медуніверситету Богомольця розікрали понад 15 млн грн
У Києві правоохоронці викрили схему заволодіння бюджетними коштами під час ремонту фасаду та покрівлі одного з корпусів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. За даними слідства, збитки державі перевищили 15 млн грн.
Слідчі встановили, що під час проведення тендерів у 2021 році між підконтрольними компаніями штучно створювали видимість конкуренції. Після визначення переможця в документах завищували вартість та обсяги виконаних робіт, а отримані кошти виводили через підконтрольні підприємства.
Підозри оголошено трьом фігурантам: організаторці схеми, інженеру технічного нагляду та колишньому начальнику відділу капітальних ремонтів і будівництва університету. Під час обшуку організаторка намагалася втекти через вікно, однак її розшукали. Суд обрав їй запобіжний захід у вигляді застави 8 млн грн.
Щодо осіб, яких слідство вважає безпосередніми виконавцями розкрадання коштів, обвинувальні акти вже перебувають на розгляді суду.
Джерело: Київська міська прокуратура.
Суд постановив стягнути 97 млн грн штрафів з постачальника бронежилетів Міндіча.
НАБУ готує екстрадицію фігурантів справи «Мідас».