$ 44.9 € 51.09 zł 11.93
+19° +16° +18°

У липні частина киян втратить право на безкоштовний проїзд

UA NEWS 23 Червня 2026 17:49
У липні частина киян втратить право на безкоштовний проїзд
0:00 / 0:00

З 15 липня у Києві планують суттєво підвищити вартість проїзду в громадському транспорті, а вже з початку місяця змінюються правила для школярів на період канікул. 

Головним нововведенням середини літа стане зміна базового тарифу, який планують встановити на рівні 30 гривень за одну поїздку в метро, автобусах, тролейбусах, трамваях та фунікулері. 

Разом із цим, з 1 липня київські учні тимчасово втратять право на безкоштовний проїзд, оскільки ця пільга традиційно діє лише під час навчального року — з 1 вересня до 30 червня. Упродовж липня та серпня школярі купуватимуть квитки зі знижкою у 75%, тобто сплачуватимуть чверть від повної вартості. Студенти столиці й надалі купуватимуть місячні проїзні за половину ціни, а для решти пільгових категорій громадян право на повністю безкоштовне користування міським транспортом зберігається без змін.

 

Нові тарифи на проїзд у громадському транспорті Києва<br />

Частина киян втратить право на безкоштовний проїзд у липні: кого торкнуться зміни фото 1

Про це повідомляє Департамент економіки та інвестицій КМДА.

Київська міська рада профспілок погодилася на поетапне підвищення вартості проїзду у громадському транспорті столиці. Замість запланованих КМДА 30 гривень за поїздку профспілки пропонують спочатку встановити тариф на рівні 20 гривень, а подальше підвищення відкласти щонайменше на пів року.

У Києві продовжується обговорення мораторію на підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті. Під час останнього засідання Київради частина депутатських фракцій — «УДАР» та «Європейська солідарність» — не підтримали відповідне голосування, що фактично ускладнило ухвалення рішення щодо збереження чинних тарифів.

Кличко назвав замалим  тариф у 30 гривень за проїзд у Києві.

Читай нас у Telegram та Sends

Завантажуй наш додаток