У липні частина киян втратить право на безкоштовний проїзд
З 15 липня у Києві планують суттєво підвищити вартість проїзду в громадському транспорті, а вже з початку місяця змінюються правила для школярів на період канікул.
Головним нововведенням середини літа стане зміна базового тарифу, який планують встановити на рівні 30 гривень за одну поїздку в метро, автобусах, тролейбусах, трамваях та фунікулері.
Разом із цим, з 1 липня київські учні тимчасово втратять право на безкоштовний проїзд, оскільки ця пільга традиційно діє лише під час навчального року — з 1 вересня до 30 червня. Упродовж липня та серпня школярі купуватимуть квитки зі знижкою у 75%, тобто сплачуватимуть чверть від повної вартості. Студенти столиці й надалі купуватимуть місячні проїзні за половину ціни, а для решти пільгових категорій громадян право на повністю безкоштовне користування міським транспортом зберігається без змін.
Про це повідомляє Департамент економіки та інвестицій КМДА.
Київська міська рада профспілок погодилася на поетапне підвищення вартості проїзду у громадському транспорті столиці. Замість запланованих КМДА 30 гривень за поїздку профспілки пропонують спочатку встановити тариф на рівні 20 гривень, а подальше підвищення відкласти щонайменше на пів року.
У Києві продовжується обговорення мораторію на підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті. Під час останнього засідання Київради частина депутатських фракцій — «УДАР» та «Європейська солідарність» — не підтримали відповідне голосування, що фактично ускладнило ухвалення рішення щодо збереження чинних тарифів.
Кличко назвав замалим тариф у 30 гривень за проїзд у Києві.

