$ 44.9 € 51.09 zł 11.93
+19° +16° +18°

Київ виплатив 190 млн грн допомоги постраждалим від обстрілів

UA NEWS 23 Червня 2026 15:36
Київ виплатив 190 млн грн допомоги постраждалим від обстрілів
0:00 / 0:00

Від початку 2026 року у Києві 6 793 мешканці отримали матеріальну допомогу на загальну суму 190 млн грн у зв’язку з пошкодженням або знищенням житла внаслідок російських обстрілів.

Виплати здійснюються в межах міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам»

Залежно від ступеня пошкодження житла постраждалі отримують одноразову допомогу у розмірі 10 тис. грн або 40 тис. грн.

Крім того, для мешканців, чиє житло стало непридатним для проживання, передбачена щомісячна компенсація на оренду житла у розмірі 20 тис. грн. Наразі таку підтримку отримують 111 осіб, ще 140 заяв перебувають на розгляді.

«Від початку року різними видами матеріальної допомоги вже скористалися майже 6,8 тисячі киян», — зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Вона підкреслила, що оперативна фінансова підтримка є критично важливою для постраждалих у перші дні після обстрілів, тому місто продовжує пришвидшувати опрацювання звернень.

Найбільші обсяги звернень припали на наслідки масованих атак навесні та влітку цього року. Зокрема:

  • після обстрілу 24 травня допомогу отримали 1 294 із 1 365 заявників;
  • після атаки 2 червня виплати здійснено 1 032 із 1 080 осіб;
  • після атаки 15 червня допомогу отримали 224 із 514 заявників.

Найбільше звернень надходить від мешканців Голосіївського, Шевченківського, Святошинського та Солом’янського районів столиці.

Про це повідомили у КМДА.

У Києві запроваджують нову систему допомоги для мешканців, чиє житло зруйноване або серйозно пошкоджене внаслідок російських атак. Людям обіцяють одноразову виплату 40 тисяч гривень на оренду та подальшу щомісячну компенсацію, якщо відновлення житла затягнеться.

Читай нас у Telegram та Sends

Завантажуй наш додаток