$ 44.95 € 51.45 zł 12.03
+24° +28° +31°

Агент ГРУ, який готував теракти у Києві, отримав 15 років тюрми

UA NEWS 22 Червня 2026 17:17
Агент ГРУ, який готував теракти у Києві, отримав 15 років тюрми

Суд засудив до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна агента російської воєнної розвідки (ГРУ), який готував серію терактів у Києві.

Контррозвідка СБУ затримала зловмисника у червні 2025 року під час вилучення зі схрону вибухівки, яку він мав перемістити до інших тайників для майбутніх виконавців терактів. У нього вилучили 5 кг пластиду, підривачі та компоненти для виготовлення саморобних вибухових пристроїв.

За даними слідства, агентом виявився місцевий безробітний, який ще у 2014 році воював проти України в складі терористичного угруповання «Іскра-2» та брав участь у боях за Донецький аеропорт. Згодом його завербувала російська воєнна розвідка.

Навесні 2025 року російські спецслужби доручили йому облаштувати кілька схронів із вибухівкою на околицях столиці. Після цього він мав передати координати тайників кураторам із РФ через позначки на Google Maps.

Також правоохоронці вилучили у засудженого ноутбук, планшет і мобільні телефони, які використовувалися для зв'язку з російськими спецслужбами.

Суд визнав його винним у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану.

Джерело: СБУ.

Нагадаємо, СБУ затримала жінку, яку підозрюють у роботі на спецслужби РФ.

Також СБУ викрила нові схеми ухилення від мобілізації по всій Україні.

Читай нас у Telegram та Sends

Завантажуй наш додаток