Ексміністр оборони Польщі повернув Україні державну нагороду
0:00
/
0:00
Колишній міністр оборони Польщі Маріуш Блащак оголосив про повернення Україні ордена «За заслуги» І ступеня, який отримав у 2022 році. Це вже другий подібний випадок серед польських політиків за останні дні.
Блащак заявив, що таким рішенням висловлює солідарність із родинами, які десятиліттями чекають на можливість гідно вшанувати своїх близьких. Ймовірно, йдеться про питання Волинської трагедії.
За словами політика, повернення нагороди також є проявом незгоди з позицією нинішньої української влади. Крім того, він заявив, що цим кроком підтримує позицію президента Польщі Кароля Навроцького.
Джерело: Rzeczpospolita.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський відправив до Польщі орден Білого Орла «Новою поштою».
Рішення про відкликання найвищої державної нагороди Польщі Ордену Білого Орла у президента України Володимира Зеленського не є одноосібним актом президента. За польською процедурою президент може ініціювати позбавлення нагороди, однак відповідний акт потребує контрасигнації (співпідпису) прем'єр-міністра Польщі.
У відповідь на дії президента Польщі глава МЗС Андрій Сибіга заявив, що поверне Польщі свою державну відзнаку.
У відповідь на дії президента Польщі глава МЗС Андрій Сибіга заявив, що поверне Польщі свою державну відзнаку.