На конференції у Гданську Україна планує підписати угоди більш ніж на €1,5 млрд
Під час Конференції з відновлення України (URC-2026), яка відбудеться у польському Гданську, українська сторона розраховує укласти угоди та меморандуми на загальну суму понад 1,5 млрд євро.
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення Олексій Кулеба.
За його словами, кошти планують спрямувати на три ключові напрями: забезпечення громадян житлом, розвиток та модернізацію інфраструктури, а також відновлення громад і регіонів.
Зокрема, на конференції очікується підписання угоди з Банком розвитку Ради Європи на 140 млн євро для підтримки українців, які втратили житло. Частину коштів спрямують на нові житлові ваучери в межах програми «єВідновлення».
Також уряд планує залучити ще 100 млн євро на проєкт HOME — по 50 млн євро від Банку розвитку Ради Європи та уряду Італії для компенсацій за зруйноване житло.
Джерело: Інтерфакс-Україна.
Польща висунула Зеленському ультиматум для збереження ордена.
Польща посилила перевірки українців, є випадки відмови у захисті.