$ 44.85 € 51.07 zł 11.92
+30° +27° +22°

На Закарпатті викрили схему з лікуванням неіснуючих пацієнтів

UA NEWS 23 Червня 2026 14:56
На Закарпатті викрили схему з лікуванням неіснуючих пацієнтів

Головного лікаря однієї з лікарень Закарпатської області підозрюють в організації схеми штучного завищення фінансування медичного закладу за Програмою медичних гарантій.

За версією слідства, керівник медзакладу, який також є депутатом Мукачівської районної ради, разом із завідувачем відділення організував схему внесення неправдивих даних до електронної системи охорони здоров’я. 

До неї також залучили двох лікарів.

Правоохоронці встановили, що в січні–вересні 2025 року медики внесли дані про понад 1200 неіснуючих пацієнтів, які нібито отримували лікування із використанням апарата штучної вентиляції легень (ШВЛ). Водночас слідство з’ясувало, що таких пацієнтів не існувало, а відповідного обладнання у відділенні не було.

«За версією слідства, директор медустанови, який до того ж є депутатом Мукачівської районної ради, разом із завідувачем одного з відділень організували схему штучного збільшення фінансування медзакладу», — зазначили в прокуратурі.

За даними слідства, керівництво контролювало процес через месенджер-групу, де координувало «план» щодо кількості пацієнтів і внесення даних. Після цього директор підписував електронні звіти та надсилав їх до Національної служби здоров’я України.

«Після внесення фіктивних даних директор підписував електронні звіти та надсилав їх до НСЗУ. Саме на підставі цих документів кожного місяця лікарня додатково отримувала близько одного млн грн фінансування з державного бюджету. Загалом з січня по вересень, за висновком експерта, через таку схему медзаклад безпідставно отримав понад 9,5 млн грн бюджетних коштів», — додали в прокуратурі.

У справі повідомлено про підозру директору лікарні, завідувачу відділення та двом лікарям, які вносили фіктивні дані до медичних інформаційних систем.

Про це повідомили в Закарпатській обласній прокуратурі.

Раніше працівники ДБР викрили завідувачку кардіологічного відділення та лікаря-ендокринолога Центральної міської лікарні Кропивницького, яких підозрюють у сприянні незаконному оформленню медичних документів. 

Нагадаємо, у Харкові викрили схему втечі чоловіків за кордон через ТЦК.

СБУ затримала у Кропивницькому керівника ВЛК за продаж довідок про інвалідність.

Поліція Києва ліквідувала міжрегіональний канал збуту кокаїну на 8 млн грн.

Читай нас у Telegram та Sends

Завантажуй наш додаток