Понад 500 маломобільних жителів Донеччини відмовилися від евакуації
У Донецькій області 533 одиноких маломобільних людей не погоджуються на евакуацію до безпечніших регіонів, попри постійну загрозу російських обстрілів. Влада та волонтери продовжують переконувати їх залишити небезпечні території.
Про це стало відомо з онлайн-брифінгу заступника начальника управління – начальника відділу з питань надання соціальних послуг Департаменту соціального захисту населення Донецької ОВА Дмитра Пожарського.
Під соціальним супроводом нині перебуває 701 одинока маломобільна людина. «Із 701 людини категорично відмовляються виїжджати 533 людини, а 168 - розмірковують і вразі різкого погіршення безпекової ситуації можуть виїхати. Із цих 168 людей, які розмірковують, 58 осіб мають рідних у більш безпечних областях, які також їх вмовляють евакуюватися і готові прийняти», – зазначив Пожарський.
Посадовець пояснив, що більшість людей не хоче залишати свої домівки. Серед причин вони називають небажання покидати будинки чи квартири, які здобували багаторічною працею, а також могили рідних, що залишаються на Донеччині.
«На жаль, вони залишаються, тобто, навіть рідні люди не можуть вмовити… Але ж ми все одно просимо всіх рідних, знайомих вмовляти цих людей, щоб вони все ж таки погодилися виїхати, щоб зберегти найдорожче - їхні життя», – наголосив Пожарський.
За інформацією Донецької ОВА, від початку повномасштабного вторгнення Росії з підконтрольної українській владі території області евакуювалися понад 1 млн 394 тис. людей. Серед них – понад 210 тис. дітей та 47,5 тис. людей з інвалідністю.
Станом на 24 червня 2026 року на підконтрольній Україні території Донеччини залишаються близько 135 тис. цивільних. Із них майже 14,8 тис. проживають у населених пунктах, віднесених до зони активних бойових дій, розповів Пожарський, повідомляє Укрінформ.
Раніше у Синельниківському районі Дніпропетровської області 17 червня розпочали примусову евакуацію родин із дітьми ще з 23 населених пунктів. Рішення ухвалене місцевою ОВА через ускладнення безпекової ситуації в регіоні.
З прифронтового села евакуювали 90-річну жінку після постійних обстрілів.