Атака на судно в Ормузькій протоці зірвала евакуацію заблокованих кораблів
Міжнародна морська організація 26 червня призупинила план евакуації суден, які залишилися заблокованими в Ормузькій протоці. Рішення ухвалили після нападу на корабель, що проходив через один із найважливіших морських маршрутів світу.
Агентство ООН не назвало назву судна та не вказало, хто саме здійснив напад. Цей інцидент став черговим випробуванням для тимчасової угоди між США та Іраном про відновлення проходу через протоку та продовження перемир'я між двома сторонами на 60 днів.
Раніше у четвер впливова іранська Революційна гвардія заявила, що для суден, які проходять через протоку, координація дій із її військово-морськими силами є «обов'язковою», та попередила судна про недопустимість використання будь-яких несанкціонованих маршрутів.
Міжнародна морська організація (ІМО) повідомила, що судно, яке зазнало нападу, не проходило через протоку в рамках свого плану евакуації.
Британська організація Maritime Trade Operations повідомила, що вантажне судно було вражене «невідомим снарядом» поблизу узбережжя Оману. Жертв не було, але морякам рекомендували пропливати цей район «з обережністю».
За словами двох осіб, обізнаних із ситуацією, це контейнеровоз «Ever Lovely» під прапором Сінгапуру, що належить судноплавній компанії Evergreen. Компанія Evergreen не відразу відповіла на запит про коментар, повідомляє Financial Times.
Попри оголошене перемир'я в Ормузькій протоці 25 червня стався напад на вантажне судно поблизу узбережжя Оману.
Нагадаємо, перед цим Оман відкрив біля свого берега тимчасовий коридор в Ормузькій протоці для проходу суден,щоб вони могли уникати наближення до іранського узбережжя. Іран все ще хоче брати гроші за прохід протокою.
Катар розпочав підготовку своєї танкерної інфраструктури та планує протягом кількох тижнів повернути виробництво скрапленого природного газу (СПГ) до нормальних обсягів.
Експорт добрив через Ормузьку протоку зріс до довоєнних обсягів – Bloomberg.
Світові ціни на нафту в четвер, 19 червня, різко знизилися на тлі повідомлень про угоду між США та Іраном. Ф’ючерси на Brent опускалися до $77,96 за барель, а WTI – до $74,96, що стало найнижчим рівнем з кінця лютого.