Фото: у Малі російських найманців звинуватили у вбивстві мирних жителів
Малійських військових та бійців російського «Африканського корпусу» звинуватили у вбивстві чотирьох мирних жителів на півночі Малі. За даними місцевих жителів і правозахисників, тіло одного із загиблих було розчленоване та викладене у формі свастики.
Про це повідомляє RFI.
За інформацією видання, інцидент стався 23 червня поблизу населених пунктів Зархо та Абакоїра після спільного патрулювання малійської армії та російських найманців. Після їхнього відходу місцеві жителі виявили два тіла, одне з яких було понівечене.
Ще двоє людей, за даними джерел RFI, загинули внаслідок удару безпілотника по мотоциклу неподалік Абакоїри.

Правозахисна організація CD-DPA заявила, що всі четверо загиблих були цивільними та не брали участі у бойових діях. Організація назвала інцидент «жахливим звірством» і звинуватила військових у спробі залякати місцеве населення.
Влада Малі та представники «Африканського корпусу» наразі не коментували оприлюднені звинувачення. Водночас RFI зазначає, що пов'язана з Росією група «Вагнер», яку в Малі замінив «Африканський корпус», раніше вже асоціювалася з використанням нацистської символіки.
Джерело: RFI.
Підрозділи так званого Африканського корпусу Міноборони Росії залишили стратегічно важливе місто Кідаль у Малі. Відхід відбувся на тлі безпрецедентної атаки повстанців-туарегів та ісламістів одразу на кілька регіонів країни.
Представники туарегських повстанців заявляють, що урядові сили та їхні союзники залишили Кідаль за попередньою домовленістю. Водночас у російських Z-каналах та серед військових блогерів немає єдності щодо причин відходу.