Ізраїль, Ліван та США уклали тристоронню угоду у Вашингтоні
Ізраїль, Ліван і США уклали рамкову тристоронню угоду, яка передбачає початок поетапного виведення ізраїльських військ із південної частини Лівану.
За інформацією, церемонія підписання документа відбулася у Державному департаменті США за участі послів Ізраїлю та Лівану, а також держсекретаря Марко Рубіо.
Американський чиновник назвав цю подію "початком початку" складного процесу врегулювання.
Угода передбачає виведення підрозділів Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) з кількох невеликих районів на півдні Лівану.
Водночас, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу у спеціальному відеозверненні наголосив, що країна залишає за собою контроль над створеною буферною зоною.
"Ми зберігатимемо буферну зону, доки "Хезболла" не роззброїться і доки існуватиме загроза для Держави Ізраїль", - заявив Нетаньягу.
За словами ізраїльського прем'єра, країна не дозволить бойовикам "Хезболли" або цивільному ліванському населенню входити до цієї зони безпеки, яка закриває радіус дії протитанкових ракет.
Натомість ліванська армія почне підготовку до переходу під свій контроль двох пілотних зон, погоджених із ЦАХАЛ.
Ізраїльська сторона підкреслила, що підписаний документ фактично виключає Тегеран із процесів врегулювання всередині Лівану.
Про це пише The Times of Israel.
Нагадаємо, ізраїльські військові заявили 22 червня, що продовжуватимуть операції проти бойовиків у Лівані та збережуть зону безпеки на півдні країни, якщо з ліванської території триватимуть атаки, що, за їхніми словами, становлять загрозу для безпеки держави.
Раніше Попри оголошене перемир’я між Ізраїлем і «Хізбаллою», ізраїльські сили завдали ударів по території Лівану. Внаслідок обстрілів загинули щонайменше п’ятеро людей, серед них — військовослужбовець ліванської армії. Сторони знову обмінялися жорсткими заявами, а режим тиші фактично опинився під загрозою зриву.