Польща не будуватиме автомагістраль до Львова за власні кошти
Міністр інфраструктури Польщі Даріуш Клімчак заперечив інформацію про нібито плани польського уряду фінансувати будівництво автомагістралі до Львова за рахунок державного бюджету. Він наголосив, що жодних таких проєктів не існує і вони не розглядаються на урядовому рівні.
За словами міністра, йому нічого не відомо про будь-яке будівництво доріг в Україні за польські бюджетні кошти.
«Мені нічого не відомо про будівництво будь-якої дороги в Україні за польські гроші з державного бюджету, зокрема й до Львова», – сказав Клімчак.
Він також підкреслив, що польські державні органи не займаються будівництвом інфраструктури за межами Польщі, а національна дорожня служба реалізує проєкти виключно всередині країни.
Водночас міністр уточнив, що польські компанії можуть брати участь у майбутніх інфраструктурних проєктах в Україні, але лише за умови фінансування з українського бюджету або міжнародних фондів.
«Але не йдеться про те, щоб Польща будувала дороги в Україні за власні кошти, за бюджетні кошти чи за будь-які інші кошти, отримані Польщею», – наголосив польський міністр.
Клімчак додав, що питання потенційних контрактів для польського бізнесу можуть бути обговорені під час Конференції з відновлення України, яка відбудеться 25–26 червня у Гданську.
Таким чином, польська сторона офіційно спростувала інформацію про фінансування дороги до Львова, але залишила відкритою можливість участі бізнесу у відбудові української інфраструктури на комерційній основі.
Нагадаємо, Румунія будує нову автомагістраль до кордону з Україною, яка надасть можливість забезпечити додатковий доступ України до румунських портів в обхід Польщі, Угорщини та Словаччини.