$ 44.85 € 51.04 zł 11.91
+22° +22° +19°

Трафік суден через Ормузьку протоку зріс до максимуму з початку війни

UA NEWS 23 Червня 2026 18:42
Трафік суден через Ормузьку протоку зріс до максимуму з початку війни
0:00 / 0:00

Інтенсивність руху товарних суден через стратегічно важливу Ормузьку протоку продемонструвала найвищі показники з початку масштабного конфлікту на Близькому Сході. За даними аналітичної морської компанії Kpler, 22 червня водним шляхом пройшло щонайменше 36 суден, і цей обсяг може збільшитися після фіксації додаткових маршрутів

Поточний показник становить близько третини від звичного рівня мирного часу для цієї протоки, через яку транспортується п’ята частина всього світового експорту нафти та природного газу. 

Активізація руху нафтових танкерів, газовозів та суховантажів із сировиною розпочалася після того, як 14 червня Вашингтон і Тегеран підписали офіційний меморандум про взаєморозуміння щодо деескалації та припинення воєнних дій. Для порівняння, після того як Іран повністю закрив протоку 1 березня внаслідок серії військових ударів з боку США та Ізраїлю, через неї проходило менше 10 суден на добу. Проте вже з 15 червня середня щоденна кількість перетинів зросла до 21 судна.

Попри позитивну динаміку, майбутній статус цього морського коридору залишається предметом гострих дискусій. Головний переговірник від Тегерана Мохаммад Бакер Калібаф публічно заявив, що Ормузька протока більше ніколи не повернеться до свого довоєнного стану і надалі контролюватиметься виключно Ісламською Республікою Іран на основі міжнародного права. Питання про те, хто саме здійснюватиме управління цим критично важливим водним шляхом, визначено як одне з ключових під час двосторонніх переговорів, що триватимуть протягом наступних двох місяців.

Офіційні деталі щодо відновлення судноплавства оприлюднило видання «Радіо Свобода».

Нагадаємо, світові ціни на нафту марки Brent знизилися після завершення переговорів між США та Іраном у Швейцарії, на яких Тегеран заявив про досягнення винятків щодо експорту нафти та нафтохімічної продукції. Це послабило занепокоєння ринку щодо можливого дефіциту постачання.

Світові ціни на нафту в четвер, 19 червня, різко знизилисяна тлі повідомлень про угоду між США та Іраном. Ф’ючерси на Brent опускалися до $77,96 за барель, а WTI – до $74,96, що стало найнижчим рівнем з кінця лютого.

США та Іран створять фонд на $300 млрд для відновлення економіки — Reuters.

Мир на умовах Тегерана: чому угода з Іраном більше схожа на капітуляцію США.

Читай нас у Telegram та Sends

Завантажуй наш додаток