Трамп прокоментував можливого наступника Стармера
Президент США Дональд Трамп висловився щодо колишнього мера Великого Манчестера Енді Бернема, якого називають імовірним наступником Кіра Стармера після його заяви про відставку.
Під час пресконференції в Овальному кабінеті з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте Трамп назвав Бернема «надзвичайно ліберальним». Президент США припустив, що наступник Стармера не відкриє Північне море для видобутку нафти, до чого тривалий час закликав британський уряд.
«Я чув, що він надзвичайно ліберальний, надзвичайно, а це означає, що він, ймовірно, не відкриє Північне море», – сказав Трамп.
На запитання, що він знає про Бернема, американський президент відповів, що чув, «що він був, мабуть, мером якогось міста».
На пресконференції Трамп вкотре розкритикував союзників по НАТО, зокрема Лондон, заявивши, що «Британія вмирає».
Очікується, що наступний британський прем’єр зіткнеться з нестабільними відносинами з президентом США. Бернем у минулому критикував Трампа, називаючи американську політику «поляризованою» та «отруйною» під час передвиборчої кампанії в Мейкерфілді цього місяця, пише The Guardian.
Раніше президент України Володимир Зеленський відреагував на оголошення відставки прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера, висловивши йому подяку за співпрацю та підтримку України.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер поінформував співробітників своєї канцелярії про остаточне рішення піти у відставку.
У Лейбористській партії Великої Британії посилювалися розмови про можливу зміну керівництва та потенційну відставку прем’єр-міністра Кіра Стармера. Головним претендентом на його місце називають мера Великого Манчестера Енді Бернема.