Трамп запевнив, що Іран не бере і не братиме плату за прохід Ормузькою протокою
Президент США Дональд Трамп заявив, що Іран не стягує жодних дорожніх зборів чи плат за страхування з цивільних суден, які проходять крізь стратегічну Ормузьку протоку. Він застеріг Тегеран, що Сполучені Штати негайно припинять поточний переговорний процес, якщо ця інформація виявиться неправдивою.
Трамп назвав повідомлення про запровадження мит провокаційними фейковими новинами та окремо підкреслив, що Вашингтон наразі не передавав ісламській республіці жодних фінансових ресурсів.
За словами американського лідера, усі заблоковані іранські активи продовжують перебувати під повним контролем США. У разі ухвалення рішення про їхнє часткове розморожування, кошти будуть примусово спрямовані виключно американським фермерам і скотарям для закупівлі сої, кукурудзи та пшениці з метою подальшого постачання продовольства для цивільного населення Ірану.
Про це повідомляє американське видання The Wall Street Journal.
Нагадаємо, світові ціни на нафту марки Brentзнизилися після завершення переговорів між США та Іраном у Швейцарії, на яких Тегеран заявив про досягнення винятків щодо експорту нафти та нафтохімічної продукції. Це послабило занепокоєння ринку щодо можливого дефіциту постачання.
Світові ціни на нафту в четвер, 19 червня, різко знизилисяна тлі повідомлень про угоду між США та Іраном. Ф’ючерси на Brent опускалися до $77,96 за барель, а WTI – до $74,96, що стало найнижчим рівнем з кінця лютого.
США та Іран створять фонд на $300 млрд для відновлення економіки — Reuters.
Мир на умовах Тегерана: чому угода з Іраном більше схожа на капітуляцію США.