В Італії за останню добу п’ятеро людей померли на тлі екстремальної спеки, а температура повітря в багатьох регіонах країни сягнула +41°C.
Серед загиблих — працівник виноградників, робітник, який ремонтував об’єкти водної інфраструктури, чоловік, якому стало зле на кладовищі, бездомний у Неаполі та працівник, який помер під час роботи в полі поблизу Мілана.
Через високі температури перевантажена електромережа спричинила перебої з електропостачанням у низці міст. Зокрема, у галереї Уффіці у Флоренції тимчасово обмежили кількість відвідувачів через проблеми з роботою систем кондиціонування.
Наразі найвищий рівень теплової небезпеки оголошено у 18 містах Італії. У низці регіонів влада заборонила будівельникам і кур’єрам працювати просто неба в найспекотніші години, а профспілки закликали уряд компенсувати працівникам втрату доходів через вимушене припинення роботи.
Аномальна спека в Європі призвела до щонайменше 18 загиблих.
Франція зіткнулася з перебоями в електропостачанні на тлі рекордної хвилі спеки, яка охопила значну частину Західної Європи. У низці регіонів повідомляють про відключення світла, а також про запровадження надзвичайних обмежень і тимчасове закриття навчальних закладів.