+2° Київ +5° Варшава +13° Вашингтон

Біатлон: Двоє українців пробилися до елітної гонки на ЧС-2023

jour12 15 Лютого 2023 15:22

Українці Дмитро Підручний та Антон Дудченко вибороли право виступити у мас-старті на чемпіонаті світу, де змагатимуться 30 найсильніших біатлоністів.

Стартовий лист гонки на 15 км на ЧС у німецькому Обергофі сформувався після завершення індивідуалки на 20 км, в якій найкращий з українців - Артем Тищенко - фінішував 14 лютого 12-м. Завдяки цьому результату, йому вдалося отримати статус першого запасного в мас-старті - якщо хтось із 30 учасників гонки не зможе в ній взяти участь, на дистанцію вийде Тищенко.

Завдяки успішним виступам на ЧС-2023, місце у мас-старті отримав Дмитро Підручний, який фінішував у спринті п'ятим, а у персьюті посів восьму місце.

Також у заключній гонці чемпіонату світу - 2023 в Обенргофі виступить Антон Дудченко, який посів 21 місце на дистанції 10 км, фінішував 20-м на 12,5 км та став 42-м в індивідуалці.

Автоматично право виступити у гонці з масовим стартом на чемпіонаті світу отримують усі його призери та 15 найкращих біатлоністів із загального заліку Кубка світу. Решту місць займають спортсмени, які здобули найбільше залікових очок саме на ЧС.

Українська біатлоністка Юлія Джима завоювала срібло в індивідуальній гонці на чемпіонаті Європи в швейцарському Ленцергайді.

Українка Анастасія Меркушина перемогла у другій індивідуальній спринтерській гонці серед жінок. Спортсменка стала чемпіонкою Європи з біатлону у спринті.

За підсумками чемпіонату Європи з біатлону, який пройшов у швейцарському Ленцергайді, збірна України з одним золотом та двома срібними медалями посіла третю позицію в загальнокомандному заліку.