+18° Київ +13° Варшава +11° Вашингтон

«Будівельник» переграв «Хапоель» і повернувся у боротьбу за плей-офф Кубка Європи

jour12 26 Січня 2023 09:32

Домашньою перемогою столичного «Будівельника» завершився матч 4-го туру другого групового етапу Кубка Європи ФІБА проти «Хапоеля» з Хайфи.

Кубок Європи ФІБА, група J, 4-й тур

«Будівельник» – «Хапоель» Хайфа – 81:79 (27:22, 29:19, 7:22, 18:16)

Дебют зустрічі краще вдався «робітникам». Ізраїльський колектив спробував піти у відрив (9:4), але кияни «увімкнулися» та вирівняли гру. На паркеті пішла здебільшого рівна гра. Та все ж кінцівка чверті була за «Будівельником» (+5 переваги).

А ось зі стартом другої 10-хвилинки «гладіатори» повністю заволоділи ініціативою. Столичний гранд забезпечив собі комфортний відрив і в необхідні моменти ззовні легко збільшував свою перевагу над «Хапоелем». Як наслідок, перед великою перервою «Будівельник» відірвався на 15 очок.

Розвинути успіх у третій чверті киянам не вдалося. Більше того, «гладіатори» провалили цей відрізок, розгубивши всю перевагу над номінальними гостями. На фінальні 10 хвилин суперники вийшли за рівного рахунку – 63:63. Лідерство кілька разів переходило з рук у руки, але «Будівельник» зумів дотиснути ізраїльтян із чотирма пунктами Джерая Гранта в останні 60 секунд.

Завдяки перемозі підопічні Валерія Плеханова зрівнялася з «Хапоелем» за основними показниками. Тепер команди ділять друге-третє місця в квартеті, але «робітники» випереджають киян за показниками очних зустрічей. До плей-офф вийдуть дві найкращі команди групи, в якій у лідерах іде фінський «Карху».

Київський баскетбольний клуб «Будівельник» оголосив, що окрім участі у чемпіонаті України, Лізі чемпіонів ФІБА та Європейській північній лізі (ENBL), команда також зіграє у Балканській лізі (Delasport BIBL).

Непростою перемогою слобожанського «Прометея» завершився матч 9 туру Єврокубку проти італійської «Венеції» на виїзді.