+4° Київ +6° Варшава +12° Вашингтон

Україна переграла збірну Італії на Євробаскеті-2022 та достроково вийшла в плей-офф

jour12 06 Вересня 2022 13:52

Черговою перемогою збірної України завершився матч 3-го туру чемпіонату Європи-2022 проти господарів турніру – збірної Італії (84:73).

Євробаскет-2022, група C, 3-й тур

Україна – Італія – 84:73 (16:21, 22:21, 19:15, 27:16)

У першій чверті італійці виглядали потужніше. Вони швидко захопили ініціативу та почали методично розвивати свою перевагу в очках. На піку господарі «везли» українцям +8, але вдала кінцівка 10-хвилинки дозволила «синьо-жовтим» скоротити відрив до п'яти пунктів.

Старт другої чверті за сценарієм нагадав перший відрізок. Збірна Італії була і мобільнішою, і точнішою. До середини 10-хвилинки їхня перевага зросла до десяти очок. Однак, українська збірна несподівано віднайшла внутрішні резерви й додала, що дозволило навіть виграти чверть.

Здавалося, що після великої перерви українцям буде непереливки. У недавньому матчі відбору до ЧС-2023 рівна гра з Італією в другій половині перетворилася на болісну поразку. Та цього разу підопічні Айнарса Багатскіса були нездоланними. Санон чудово діяв на своїй половині, Михайлюк гучно підтвердив зірковий статус, а гра з двома «великими» нарешті почала давати плоди.

Третя десятихвилинка вже пройшла під контролем українців. Вони тричі зрівнювали рахунок – востаннє перед сиреною (57:57). А старт фінальної чверті змусив арену в Мілані замовкнути. Збірна України просто зім'яла італійців у дебюті (13:2) та зуміла перевести гру в спокійне русло. Господарі не отримали ані шансу зрівняти рахунок і заслужено поступилися.

Завдяки цій перемозі українська збірна вибилася в лідери секстету C. «Синьо-жовті» набрали 6 із шести пунктів. Наступний поєдинок українці зіграють проти одного з фаворитів турніру – збірної Греції (6 вересня). Однак, місце в 1/8 фіналу наша команда вже гарантувала.

На міжнародних спортивних змаганнях Warrior Games-2022 ветерани Національної гвардії України Владислав Шатіло, Ігор Галушка та Сергій Наумов здобули три золоті медалі у двох категоріях.

У канадському місті Едмонтон провели велопробіг до Дня Незалежності, маршрут якого було прокладено у вигляді герба України.

Українець Олексій Середа вдруге у кар'єрі здобув золото чемпіонату Європи зі стрибків у воду з платформи 10 м.

Ярослава Магучіх принесла збірній України першу за весь час участі в чемпіонатах Європи золоту медаль в стрибках у висоту серед жінок.