+14° Київ +13° Варшава +13° Вашингтон

Українська спортсменка виборола першу золоту медаль на Паралімпіаді

Ольга Коваль 25 Серпня 2021 13:56

Плавчиня Єлизавета Мерешко здобула першу золоту медаль для України на Паралімпійських Іграх у Токіо. У перший день змагань Мерешко та ще одна українка Анна Гончар вибороли медалі Паралімпіади на дистанції 50 метрів вільним стилем.

До змагань у Токіо Мерешко підходила у статусі чинної олімпійської чемпіонки. У Ріо-2016 українка виграла чотири золоті медалі, одна з яких - саме на цій дистанції 50 метрів. Крім того, вона була однією з двох прапороносиць на церемонії відкриття Паралімпійських Ігор.

У фіналі дистанції 50 метрів вільним стилем на Паралімпіаді-2020 Мерешко виступила разом із ще двома українками - Анною Гонтар та Вікторією Савцовою. Причому Мерешко та Гонтар були основними претендентками на медалі: у кваліфікації вони показали другий та третій час, Савцова була сьомою.

Головною суперницею в боротьбі за «золото» була американка Елізабет Маркс, яка у кваліфікації встановила рекорд Паралімпійських ігор. У фіналі Маркс теж стартувала найкраще, але ближче до кінця дистанції її почала наздоганяти Мерешко - і зрештою змогла випередити!

Українка Єлизавета Мерешко фінішувала з часом 33.11 сек, випередила на 0.04 сек американку Маркс. А «бронза» дісталася 17-річній Анні Гонтар - українка фінішувала третьою з часом 33.40. Ще одна українка - Вікторія Савцова - закінчила фінал на п'ятому місці.

Нагадаємо, 24 серпня у японському Токіо стартувала Паралімпіада-2020.  Змагання проходитимуть без глядачів через ускладнення ситуації з коронавірусом.

Організатори повідомили про більш ніж 70 випадків коронавірусу, пов’язаних з Паралімпійськими іграми, в основному серед підрядників і персоналу.