$ 40.66 € 43.56 zł 10.1
+25° Київ +25° Варшава +34° Вашингтон

Україна перемогла збірну Словаччини та зберегла шанси на плей-офф Євро-2024

UA.NEWS 21 Червня 2024 18:27

На груповому етапі чемпіонату Європи 2024 року збірна України здобула вольову перемогу над національною командою Словаччини. Голи забили Шранц, Шапаренко та Яремчук.

Поєдинок між Словаччиною та Україною завершився з рахунком 1:2.

На початку гри підопічні Сергія Реброва вийшли з-під пресингу та розігнали випад правим флангом. Утім, після навісу Тимчика ні Довбик, ні Зінченко зачепитися за м'яч у чужому штрафному не змогли.

Словацька збірна відповіла на 10-й хвилині - Гараслін узяв ініціативу на себе, накрутив і пробив у ближній кут, але Трубін парирував удар. Подальшу атаку суперників зупинив Матвієнко, але Шранц із льоту пробив у воротаря.

На 16-й хвилині «соколи» заробили перспективний стандарт перед штрафним майданчиком української збірної. Ганцко пробив у воротарський кут, а Трубін парирував удар. Словаки залишилися на чужій половині та дотиснули Україну – Гараслін подав на дальню стійку, а Шранц виграв верхову боротьбу в Зінченка та головою відправив м'яч у сітку.

«Синьо-жовті» спробували перехопити ініціативу, Мудрик здійснив удар, але м'яч пішов далеко від воріт.

На 28-й хвилині Довбик прийняв передачу в чужому штрафному, обіграв Шкріняра, та Пекарік вибив м'яч на кутовий. Гострота після стандарту ледь не закінчилася голом, але Ярмоленко не зміг акцентовано пробити після рикошету.

На 33-й хвилині збірна України провела масовану атаку - Ярмоленко зіграв у стінку з Мудриком, але невдало.

Перед перервою команди обмінялися змарнованими нагодами. Зінченко зі штрафного здійснив удар у ближній кут, а постріл Дуди з лінії штрафного Трубін перевів на кутовий. Загалом у першій половині «синьо-жовті» поступилися фактично в двох компонентах – кількості ударів у рамку воріт і забитих м'ячів.

На старті другого тайму Мудрик прорвався лівим флангом та навісив у центр штрафного. У перші хвилини після перерви збірна України почала активніше нав'язувати боротьбу опонентам на чужій половині.

На 54-й хвилині «синьо-жовті» нарешті повернулися в гру. Тоді Бражко відібрав м'яч у центрі поля, а після прориву Мудрика м'яч опинився на лівому фланзі атаки. Зінченко підключився до атаки та поцілив у центр штрафного, де Шапаренко в дотик пробив повз Дубравку, зрівнявши рахунок - 1:1.

Слідом Україна спробувала перехопити ініціативу повністю. Підопічні Реброва провели кілька перспективних атак, але не більше. На 67-й хвилині тренерський штаб вирішив освіжити команду, випустивши з лави запасних Яремчука та Зубкова. На цьому ж відрізку словаки «підсіли» та почали затягувати час.

На 74-й хвилині Яремчук та Мудрик вибігли в атаку 2 в 2, але марно. Проте, вже на 80-й хвилині Забарний віддав передачу Шапаренку в середню лінію, а той закинув уперед на Яремчука. Форвард прийняв верховий м'яч у штрафному та другим дотиком відправив повз невпевненого Дубравку.

Словаччина спробувала перехопити ініціативу, проте на фінальних хвилинах «соколи" Франческо Кальцони грали першим номером, але українська збірна грамотно відіграла в обороні.

Доречними були й заміни на підсилення редутів «синьо-жовтих» – Сидорчук, Маліновський, Таловєров. Зрештою, збірна України втримала переможний рахунок та закрутила інтригу в квартеті E. Команда Реброва набрала 3 очки. Така ж кількість балів у словаків і румунів, які ввечері зустрінуться з Бельгією (0 пунктів).

Раніше збірна Німеччини у другому турі групового етапу чемпіонату Європи перемогою над Угорщиною достроково забезпечила собі путівку в 1/8 фіналу.

А збірна Сербії заявила, що залишить чемпіонат Європи, якщо УЄФА не покарає футбольні федерації Хорватії та Албанії.