$ 44.95 € 51.38 zł 12.02
+19° Київ +27° Варшава +33° Вашингтон

У Харкові оштрафували військового ТЦК за вимкнену бодікамеру під час нападу

UA NEWS 22 Червня 2026 19:45
У Харкові оштрафували військового ТЦК за вимкнену бодікамеру під час нападу

Слобідський районний суд міста Харкова притягнув до адміністративної відповідальності старшого групи оповіщення Індустріального РТЦК та СП, який під час виконання службових обов'язків не увімкнув видану боді-камеру. Через відсутність відеозапису правоохоронці не змогли належним чином задокументувати обставини резонансного нападу, під час якого військовослужбовець дістав важке поранення

Інцидент стався 6 квітня 2026 року під час проведення планових мобілізаційних заходів. Група оповіщення, до складу якої входили військові та працівник поліції, зупинила на вулиці чоловіка призовного віку для перевірки військово-облікових документів. 

У відповідь невідомий застосував травматичну зброю, кинув шумові гранати та поранив ножем у живіт одного з солдатів. Нападника оперативно затримали в межах кримінального провадження, проте під час службової перевірки з'ясувалося, що весь процес перевірки та подальший напад не зафіксовано на відео, оскільки старший групи проігнорував обов'язок увімкнути закріплену за ним боді-камеру.

Своїми діями військовослужбовець порушив вимоги Статуту ЗСУ, профільні інструкції Міноборони та урядову постанову № 560, яка регламентує порядок проведення призову. У судовому засіданні солдат повністю визнав свою провину та щиро розкаявся. Суд визнав його винним за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП (недбале ставлення до військової служби в умовах особливого періоду) та призначив штраф у розмірі 17 000 гривень. Від сплати судового збору військового звільнили. Постанова суду ще може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Про це повідомляє «Судово-юридична газета».

На Хмельниччині затримали чоловіка за стрілянину з автомата по будівлі ТЦК.

Міноборони проведе службові перевірки в усіх ТЦК через інциденти в Одесі.

Читай нас у Telegram та Sends

Завантажуй наш додаток