Уряд спрямував 6,6 млрд грн на підвищення зарплат освітянам і соцпрацівникам
Кабінет міністрів розподілив 6,6 млрд грн між усіма 24 областями України для забезпечення виплати підвищених заробітних плат працівникам освіти та соціальної сфери.
Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.
За її словами, обсяг фінансування для кожного регіону визначався індивідуально — залежно від потреб у додаткових коштах та фінансових можливостей місцевих бюджетів.
Чим нижчою є власна дохідна база регіону, тим більшу частку витрат на підвищення зарплат бере на себе держава.
Для областей і громад, де тривають бойові дії або існує загроза їхнього відновлення, державний бюджет покриватиме до 80% необхідних витрат. Для інших фінансово слабших регіонів рівень підтримки становитиме від 50% до 80%.
Джерело: Юлія Свириденко.
Керівникам закладів загальної середньої освіти потрібно до 21 січня 2026 року оновити дані про вчителів у системі програмно-апаратного комплексу «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту» (АІКОМ), щоб відстрочки від призову продовжувалися автоматично.
В Україні з 1 вересня вчителі гарантовано отримають підвищення зарплат на 20%.