$ 39.67 € 42.74 zł 9.97
+16° Київ +15° Варшава +13° Вашингтон

Українська команда здобула одразу 9 медалей на Міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики

jour12 24 Листопада 2021 16:44

Українська команда здобула на Міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики одразу 9 медалей: 1 золото, 3 срібла та 5 бронз.

Про це нам у коментарі розповіла Оксана Вернідуб, наукова співробітниця Інституту модернізації змісту освіти МОН, яка супроводжувала українську команду упродовж олімпіади.

Команда складалася з 9 дітей та всі отримали нагороди. Цього року олімпіаду організовувала Колумбія, але через карантинні обмеження вона відбулася у гібридному форматі. Так, основне журі працювало там, а паралельно із ним роботи перевіряли в Україні.

Самі учасники також працювали у своїх країнах. Українська команда зібралася на базі лабораторії Малої Академії наук у Києві.

Вернідуб зазначає, що такі досягнення української команди є добрим результатом.

«Астрономія та астрофізика не такі давні олімпіади, і за весь час проведення це у нас, здається, 3 золоті медалі, срібних близько 15 і бронзових ще більше. Цього року такий результат, що 9 учасників та всі 9 з медалями. Це добрий результат», — розповідає вчена.

Зазначимо, що учасники учнівських міжнародних олімпіад мають бути не старше 18 років та учнями середніх шкіл. Але допускається, якщо дитина випустила цього року зі школи і стала студентом.

Нагадаємо, чоловіча збірна України виграла командний чемпіонат Європи з шахів, який проходив у словенському місті Чатеж. Жіноча команда виборола четверте місце.

Найтитулованіша каратистка України Аніта Серегіна вийшла у фінал чемпіонату світу у ваговій категорії до 61 кг.

Карате був офіційно виключений із програми Олімпіади-2024, яка пройде в Парижі, повідомив організаційний комітет Олімпійських ігор.