Кремль відреагував на паливну кризу в Криму, звинувативши в дефіциті Україну
Російська влада намагається мінімізувати наслідки масштабної паливної кризи на території тимчасово окупованого Криму, де повністю припинено продаж пального цивільному населенню на автозаправних станціях.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що уряд рф координує роботу з нафтовими компаніями для стабілізації ситуації, проте традиційно звинуватив у виникненні дефіциту «варварські дії київського режиму».
Критичні проблеми із забезпеченням нафтопродуктами та стрімке зростання цін на півострові загострилися після серії успішних ударів Сил оборони України по російських нафтобазах та ключових об'єктах логістичної інфраструктури. За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), у такий спосіб українські військові планомірно ускладнюють постачання угруповання окупаційних військ та здійснюють поступову ізоляцію Криму від основних маршрутів забезпечення. На тлі паливного колапсу загарбники вже запровадили жорсткі обмеження та закрили доступ до заправок для пересічних громадян, через що на півострові почав стрімко розвиватися чорний ринок пального.
У тимчасово окупованому Криму проблеми з пальним можуть перерости у значно серйознішу кризу. Через труднощі з логістикою на півострові вже почали зростати ціни, з'являються черги, а мешканці активніше скуповують продукти першої необхідності.
Дефіцит автомобільного пального, який раніше фіксувався в тимчасово окупованому Криму, почав поширюватися на південні регіони рф. Про нестачу бензину та дизельного пального повідомляють жителі Краснодарського краю та Ростовської області.