$ 44.9 € 50.97 zł 11.87
+22° Київ +25° Варшава +29° Вашингтон

Іспанія посилить східний фланг НАТО 14 винищувачами

UA.NEWS 24 Жовтня 2022 10:22
Іспанія посилить східний фланг НАТО 14 винищувачами

Іспанія в суботу заявила, що відправить 14 винищувачів до Болгарії і Румунії для посилення східного флангу НАТО.

Про це повідомляє видання AFP.

Мадрид відправить шість винищувачів Eurofighter і 130 солдатів до Болгарії в період з середини листопада до початку грудня для підготовки місцевих сил, йдеться в заяві іспанського міністерства оборони.

Там додали, що в рамках подальшого розгортання вісім винищувачів F18M і 130 військовослужбовців ВПС будуть відправлені до Румунії в період з грудня по березень 2023 року в рамках стратегії НАТО «реагування і стримування».

З 17 жовтня в Румунії також розгорнуто радар повітряного спостереження дальнього радіуса дії, який може залишитися в країні до кінця червня 2023 року, йдеться в заяві.

Іспанія також посилить місії своїх ВПС, що входять до складу «повітряного щита». Країна вже направила 12 винищувачів до східних членів НАТО - Болгарії, Литви і Естонії - після того, як росія вторглася в Україну в лютому.

Нещодавно у Литві розпочалися найбільші для країни міжнародні військові навчання НАТО «Залізний вовк 2022-II» (Gelezinis vilkas 2022-II).

ВПС країн-членів НАТО розпочали щорічні навчання Steadfast Noon («Стійкий полудень») із ядерного стримування.

Міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску заявив, що надіслав органам влади 4 країн, включаючи Молдову та Україну, листи з інформацією про виділення їм загалом 1,4 млн доларів у рамках ініціативи НАТО. Україна має отримати в рамках програми 400 тисяч доларів.

Завантажуй наш додаток