$ 44.36 € 51.12 zł 12.04
+20° Київ +23° Варшава +30° Вашингтон

У німецьких кліматичних активістів проходять обшуки

UA.NEWS 13 Грудня 2022 14:51
У німецьких кліматичних активістів проходять обшуки

У німецьких кліматичних активістів з ініціативи "Останнє покоління" проходять обшуки.

Про це повідомляє Spiegel з посиланням на слова одного з прокурорів.

Обшуки вже провели в 11 місцях по всій країні. Прокурор Кіріл Клемент повідомив, що вони зумовлені «початковою підозрою у формуванні чи підтримці злочинного угрупування, зриві адміністративних послуг, недозволеному проникненні у приміщення й примусі».

Звинувачення загрожує більш як десятку людей. Як зазначив прокурор, затримань при обшуках не було.

Сама ініціатива активістів у своєму Twitter теж повідомила про обшуки. Написали, що вони почалися з 5 ранку. В активістів вилучили ноутбуки, мобільні телефони і постери.

Ймовірно, причиною стали акції активістів довкола нафтопереробного заводу у Бранденбурзі в квітні-травні 2022 року. Тоді активісти неодноразово перекривали аварійні клапани на нафтопроводі з Ростока до міста Шведт.

Нагадаємо, активісти групи Letzte Generation («Останнє покоління») облили картопляним пюре картину «Стоги сіна» французького імпресіоніста Клода Моне, що експонується в музеї Барберіні в Потсдамі.

Екоактивісти з групи «Останнє покоління» («Letzte Generation») завдали шкоди Дрезденській картинній галереї старих майстрів на суму в майже 12 тисяч євро.

Так звані кліматичні активісти влаштували чергову акцію у гаазькій художній галереї «Мауріцхьойс».

У Нідерландах екоактивісти, які атакували картину Вермера «Дівчина з перловою сережкою» в музеї Мауріцгейс у Гаазі, отримали два місяці в’язниці.

Завантажуй наш додаток