У німецьких кліматичних активістів проходять обшуки
У німецьких кліматичних активістів з ініціативи "Останнє покоління" проходять обшуки.
Про це повідомляє Spiegel з посиланням на слова одного з прокурорів.
Обшуки вже провели в 11 місцях по всій країні. Прокурор Кіріл Клемент повідомив, що вони зумовлені «початковою підозрою у формуванні чи підтримці злочинного угрупування, зриві адміністративних послуг, недозволеному проникненні у приміщення й примусі».
Звинувачення загрожує більш як десятку людей. Як зазначив прокурор, затримань при обшуках не було.
Сама ініціатива активістів у своєму Twitter теж повідомила про обшуки. Написали, що вони почалися з 5 ранку. В активістів вилучили ноутбуки, мобільні телефони і постери.
Ймовірно, причиною стали акції активістів довкола нафтопереробного заводу у Бранденбурзі в квітні-травні 2022 року. Тоді активісти неодноразово перекривали аварійні клапани на нафтопроводі з Ростока до міста Шведт.
Нагадаємо, активісти групи Letzte Generation («Останнє покоління») облили картопляним пюре картину «Стоги сіна» французького імпресіоніста Клода Моне, що експонується в музеї Барберіні в Потсдамі.
Екоактивісти з групи «Останнє покоління» («Letzte Generation») завдали шкоди Дрезденській картинній галереї старих майстрів на суму в майже 12 тисяч євро.
Так звані кліматичні активісти влаштували чергову акцію у гаазькій художній галереї «Мауріцхьойс».
У Нідерландах екоактивісти, які атакували картину Вермера «Дівчина з перловою сережкою» в музеї Мауріцгейс у Гаазі, отримали два місяці в’язниці.